instalatii pentru fabricarea de biodiesel
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
instalatii pentru fabricarea de biodiesel

vand instalatie pentru fabricarea de biomotorina ecologica biodiesel noua marca UK FuelTech Anglia de 9600 litri pe zi cu presa de ulei Ukraina inclusa sau de 19000 litri pe zi fara presa Posibilitate preluare leasing sau colaborare cu Asociatie agricola


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

de ce motorina biodiesel

2 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1de ce motorina biodiesel Empty de ce motorina biodiesel Sam 2 Feb - 22:03:36

Admin

Admin
Admin

DE CE BIODIESEL
- Pentru ca este mai ieftin;
- Pentru ca reduce efectul incalzirii globale si al poluarii mediului, intrucat nu contine sulf, emisiile sale de hidrocarbon fiind cu 50% mai reduse decat ale motorinei, iar emisiile de dioxid de carbon sunt neutre;
- Pentru ca este biodegradabil;
- Pentru ca este greu inflamabil, deci mai putin periculos pentru stocare si transport;
- Pentru ca intr-un viitor, nu foarte indepartat, resursele de petrol se vor epuiza.
Pentru alte informatii:
http://www.instalatiebiodiesel.cabanova.ro/

http://instalatiebiodiesel.cabanova.ro/

2de ce motorina biodiesel Empty Re: de ce motorina biodiesel Lun 16 Feb - 11:07:16

atomicrica



de aproximativ 3 saptamani m-am lansat intr-o cautare asidua de informatii despre biodiesel
nu am reusit sa aflu decat informatii de suprafata
nu am gasit pe nimeni care sa spuna " da domnule eu folosesc asa ceva de x luni ( sau ani, sau saptamani ) si am observat ca se comporta asa si face asa " sau daca mai este vreun avantaj economic la utilizarea lui, pt ca fie vorba intre noi, daca un potential mare utilizator de biodiesel, sa zicem un transportator, nu vede un avantaj economic nu are are motivatie sa foloseasca asa ceva doar de dragul mediului. am curaj sa pun pariu ca se va merge pe principiul " ce-i in mana nu-i minciuna".
vad ca forumul este la inceput, dar sper sa se dezvolte si sa ajunga un motor in domeniu

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum